Porady

W jaki sposób należy pomagać starszym ludziom?


Znane wszystkim powiedzenie głosi, że „starość nie radość, a młodość nie wieczność”. Jakże często jednak zapominamy o tej starej prawdzie, żyjąc tak, jakbyśmy zawsze mieli być młodzi i zupełnie lekceważąc osoby starsze. A przecież to właśnie dziadkowie darzą nas miłością bezwarunkową i od najmłodszych lat zapewniają mnóstwo wsparcia, poświęcając swój czas i nierzadko pieniądze. Nie zawsze o tym pamiętamy, zajmując się pracą, własną rodziną, czy też spędzając miłe chwile na różnego rodzaju imprezach ze znajomymi. Babcia i dziadek nie są już potrzebni i odwiedzamy ich tylko w święta, a nawet ograniczamy się tylko do zdawkowych telefonicznych życzeń. Przychodzi jednak taki moment, że role się odwracają i to dziadkowie zaczynają potrzebować naszej pomocy. Robienie zakupów, mycie okien, świąteczne porządki, mycie nagrobka czy posprzątanie wokół grobu to dla osób starszych bardzo ciężka praca, dlatego pomóżmy naszym dziadkom, aby nie musieli radzić sobie ze wszystkim sami.
Warto choć raz w miesiącu znaleźć trochę czasu dla babci i dziadka, a także raz na jakiś czas zadzwonić i zapytać, czy czegoś nie potrzebują. Najwięcej pracy wymagają zazwyczaj przygotowania do świąt, rodzinnych uroczystości, a także dnia Wszystkich Świętych. Pamiętajmy więc o tym, że trzeba pomóc dziadkowi czy babci w porządkowaniu grobu, gdyż niejednokrotnie jest to praca ponad ich siły. Oczywiście nie zawsze dysponujemy odpowiednią ilością czasu, by dokładnie umyć i wypolerować pomnik, uporządkować teren wokół niego, poprzycinać krzewy lub kwiaty, czy wypielić chwasty pomiędzy nimi. Na szczęście nie musimy tych prac wykonywać sami, gdyż możemy zlecić ich przeprowadzenie wyspecjalizowanej firmie sprzątającej. Jest to o tyle łatwiejsze, że dziś takie prace możemy zlecić przez internet, wypełniając odpowiedni formularz na stronie konkretnego przedsiębiorstwa. Znajdziemy tam również cennik i szczegółowy opis usług, które można wybrać. Zazwyczaj oferta dotyczy:
· mycia nagrobka,
· porządkowania terenu wokół grobu,
· postawienia znicza,
· udekorowania nagrobka kwiatami,
· wysypania gresu wokół mogiły,
· montażu lub wymiany ławeczki,
· zamówienia mszy św.,
· polerowania pomnika itp.

Tego rodzaju usługi możemy zamawiać wtedy, gdy jest taka potrzeba lub od razu zdecydować się na abonament. Dziadkowie będą nam wdzięczni za nasze zainteresowanie i zapewnienie im pomocy. Efekt wykonanych prac zostanie nam przesłany na maila w formie zdjęć „przed” i „po”, które będziemy mogli pokazać babci i dziadkowi. Taka pomoc przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy daleko od cmentarza, a także wtedy, gdy zwyczajnie brakuje nam czasu. Ceny usług są konkurencyjne, a oferta stale poszerzana i dostosowywana do indywidualnych wymagań każdego klienta. Możemy zdecydować się tylko na pakiet podstawowy, obejmujący standardowe czyszczenie grobu i postawienie znicza lub też na pakiet rozszerzony, który zawiera również usługę polerowania pomnika, czy uporządkowania terenu wokół niego. Naturalnie każda firma ma trochę inną ofertę i zawartość pakietów, może się nieco od siebie różnić, ale jednego możemy być pewni – opieka nad grobem będzie w pełni profesjonalna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz