piątek, 20 sierpnia 2021

Wyspecjalizowane firmy pomogą Ci zaopiekować się grobem Twoich Bliskich

 Śmierć bliskiej sercu osoby to dla człowieka najsilniejszy cios. W takiej sytuacji czujemy, że wraz z odejściem kogoś bliskiego umiera także cząstka nas samych. Czujemy się samotni, opuszczeni, targają nami uczucia złości, bezsilności i bezgranicznego żalu.

Po uroczystościach pogrzebowych zaczynamy powoli, acz sukcesywnie powracać do normalnego życia. W tym okresie zazwyczaj kupujemy pomnik, który poniekąd jest wyrazem szacunku dla osoby zmarłej.

Niestety, pomimo postawienia okazałego pomnika nie zawsze mamy czas i możliwość sprawowania nad nim należytej opieki. Powodów takiego stanu rzeczy jest całe mnóstwo: znaczna odległość cmentarza od miejsca zamieszkania, praca do późnych godzin nocnych, czy opieka nad małymi dziećmi.

Zadbać o groby najbliższych osób pomagają także specjalistyczne firmy. Zespół fachowców gwarantuje między innymi usługi mycia nagrobków, sprzątania grobów z wypalonych zniczy i zaschniętych kwiatów czy wiązanek, usunięcie chwastów i wszelkiego rodzaju śmieci.

Decydując się na usługę kompleksowego sprzątania grobów swoich bliskich, możemy mieć stuprocentową pewność, że zostanie ona wykonana należycie. Otóż firma świadcząca tego rodzaju usługi po wykonaniu zlecenia przesyła zdjęcia posprzątanego grobu – w ten sposób nie jesteśmy narażeni na niefachowość zleceniobiorcy oraz zyskujemy jakże ważne zaufanie.

A co z myciem poszczególnych rodzajów kamieni używanych do produkcji pomników? Otóż firmy sprzątające groby przygotowane są również na taką ewentualność. Nagrobki wykonane w całości z granitu myte są przy użyciu szczotek wykonanych z miękkiego włosia, natomiast pomniki wykonane z lastryko – szczotką o nieco twardszym włosiu.  Bez zmian pozostaje jedynie środek używany do mycia pomników, przy czym warto nadmienić, iż posiada on właściwości biodegradowalne.

Ponadto decydując się na zamówienie usługi mycia grobów mamy do wyboru usługę standard (od ostatniego mycia upłynęło mniej niż 12 miesięcy), mycie podwójne (od ostatniego mycia upłynął więcej niż 1 rok czasu) oraz mycie potrójne (kompleksowe).

Miejmy również na uwadze możliwość zakupienia wiązanki (trzy kompozycje do wyboru); ze świeżych kwiatów na igliwiu, kompozycji sztucznej i mieszanej, ze świeżych i sztucznych kwiatów. Tym oto sposobem grób prezentuje się niezwykle okazale, a osobie zmarłej – poprzez zapalenie znicza i położenie wiązanki – zostaje oddana cześć.

Po zakończeniu pracy ekipa sprzątająca wysyła zdjęcia za pośrednictwem poczty e-mail wraz z pełną dokumentacją zrealizowanego zlecenia. Sposób ten jest zarazem innowacyjny i wygodny, natomiast dostęp do Internetu posiada zdecydowana większość rodaków.

Firmy oferujące usługi kompleksowego sprzątania grobów zyskują na popularności na całym terytorium naszego kraju. Ich zaletą jest przede wszystkim kompleksowość, terminowość oraz relatywnie niskie ceny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz